Burç Yorumları

Yengeç Burcu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

21 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında başlayıp biten burcumuz ise Zodyak’ın 4.burçlarından olan Yengeçtir. Yengeç burcu yıl boyunca çeşitli gezegenler tarafından ziyaret edilir ve su enerjisi harekete geçirmesine sebep olur. Bu enerjiyi anlamak ve yaşamak önemlidir.

Yengeç Burcunun Başlıca Özellikleri (21 Haziran&22 Temmuz)

-Simgesi                   :Yengeç
-Element                  :Su
-Gezegen                  :Ay
-Renk                        :Beyaz
-Uğurlu Sayılar       :2 , 3
-Özellik                     :Yardımsever , Sabırlı , Merhametli
-Sevdiği Şeyler        :Yemek , Spor , Çocuklar , Deniz
-Güçlü Yanları         :Sadık , Sempatik , İkna gücü
-Zayıf Yanları           :Şüphe , Kötümser , Bunalım

İkizler Burcunun Başlıca Kişisel Özellikleri;

Burçlar genellikle öncü , değişken ve sabit olmak üzere 3 farklı nitelikte gruplandırılır. 4 adet öncü burç vardır bunlardan biride Yengeç burcudur. Öncü burçlar mevsimleri başlatır. Sırasıyla Koç burcu baharı , Yengeç burcu yazı , Terazi burcu sonbaharı , Oğlak burcu ise kışı başlatır ve seneyi tamamlayarak tekrardan döngüye girmesini sağlar. Öncü burçlar bağlı oldukları grup isminden de belli olarak birinci olmayı severler. Katıldıkları ortamlarda ya organizasyonu üstlenirler yada bir oyunda ekip lideri olurlar.

Zodyak’ın ilk su burcu Yengeçtir. Diğer su elementine bağlı burçlar ise Akrep ve Balık burcudur. Yengeç burcu üzüntü ve mutsuzluktan nefret eder sadece kendisinin değil etrafındaki herkesin mutlu olmasını ister. Ay tarafından yönetilen bu burç zamanı geldiğinde duygusallık içgüdüsünü üst seviyede yaşar. Ruhsal anlamda bazı gelgitler yaşabilir sebepsizce sevisizlik ve bencillik gibi huylar edinebilirler.

Değişimden nefret etse de işler kaçınılmaz bir hal aldığında farklı bir ortama ayak uyma konusunda öncü olur ve ailesine sahip çıkar. Her zaman güvenli ve huzurlu bir ortam yaratmaya çalışır. Yengeç burcu çevresindeki insanlara sakinlik ve huzur kazandırır.

Yengeç Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Yengeç burcu kanının beden ölçüsünü ve giydiği ayakkabı numarasını sakın unutmayın. Ona uygun bir kıyafet veya ayakkabı almanız onu oldukça mutlu edecektir. Aile ve gelenek hayatına bağlı bir burç olduğundan ailenizden kalan manevi değeri yüksek olan bir hediye karşısında vereceği tepkiyi de tahmin edemezsiniz.

Yengeç Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Yengeç burcu erkeği ise başkasında olmayan yani benzeri olmayan ürünlerden hoşlanır. Bunu şu şekilde de açıklayabiliriz. Yani el yapımı bir hediye de onu mutlu edecektir. Güzel bir takı da hoşuna gidecektir çünkü giyim kuşama önem gösterir. Çiçek kokularından da oldukça hoşlanırlar.

Yengeç Burcunun En İyi Anlaşğı Burçlar;

  • Boğa burcu ile aralarında farklılıklar yaşansa da bu farklılıkları yararlı bir hale getirip işin üstesinden gelmeyi başarabilirler. Artılarını ve eksilerini birbirlerini tamamlayacak şekilde kullanıp ilişkilerini uzun süreli kalmasını sağlarlar.
  • Akrep burcu ile aynı elementin burcu olmasından kaynaklı huzursuzluk yaşayabilirler. Fakat Yengeç burcunun sahiplenme içgüdüsü Akrep burcunun hoşuna gidecek ve sakinleşmesine neden olacaktır. Her iki burç güvende olduğunda problemde kalmayacaktır.
  • Başak burcu ile birlikte en iyi ortak noktaları sahip çıkma özellikleridir. Her iki burç ta sevdiği kişiler ile birlikte vakit geçirmekten keyif alır. Ek olarak da Başak burcu pratik bir burçtur.

kaynanadili

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın