Kaynana Medyası

Sevilen Bir İnsan Olmak İçin Ne Yapmalı ?

iyi bir insan olmak

Dostlarınız sizinleyken mutlu ve rahat hissediyor mu? Sevecen ve sempatik insanlar başkalarına kendilerini nasıl sevdireceğini iyi bilirler. Aslında bunun için bir çaba harcamazlar çünkü sadece kendileri olurlar. Bu sayede başkaları tarafından hep sevilen bir insan olurlar.

Onlara karşı açık olun;

Güven kazanmanın en iyi yolu sıcak kanlı ve karşındakini umursayan dinleyen ve ona önem gösterdiğini belli etmektir. Onlar size olan güvenleri tam hissettiklerinde zaten onlar için bulunmaz bir dost veya insan olacaksınız. Başkası ile iletişimde veya bir dinleyici olduğunuz esnada dinlediğinizi karşı tarafa bir kafa işareti dahi olsa belli edin. Yüzünüzden gülücükleriniz hiç eksik olmasın.

iyi bir dost

Karşınızdakini önemseyin ve dinlemeden asla cevap vermeyin. İyi bir dinleyici olmak üreteceğiniz çözümlere daha sonuç odaklı yaklaşmanızı sağlayacaktır. Günümüzde zamanımızın çoğunu akıllı cihazlarla geçirdiğimizden bunları bir kenara bırakıp etrafımızdaki insanlara ailemize yoğunlaşmamız bizlerin ve onlarla olan ilişkilerimizi daha güçlendireceğine eminiz.

Aslında özlemek iyidir. Elbette sık vakit geçirebilirsiniz bu aileniz eşiniz veya bir arkadaşınız olabilir. Kendi özel alanlarınızı ve zamanlarınızı yaratın , her şeyi veya her yere beraber gitmek bulunmak zorunda değilsiniz. Ayrı vakit geçirdiğinizde en azından birbirinize anlatacak şeyleriniz olacak ve konuşmaya başlayacaksınız. İki veya daha fazla karakterler bir araya gelmiş olabilir hepiniz sonuçta aynı  şeyleri sevmek zorunda değilsiniz . Kendinize hepinizde seveceği ortak bir oyun , film  , aktivite gibi yardımcı örnekler bulun.

İyi biliyoruz ki siz iyi bir insansınız ve iyiler hep kazanır sakın unutmayın.

kaynanadili

Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın