Kaynana Medyası

Sevilen Bir Gelin Olmak İçin Neler Yapılmalıdır

canım gelim

Hanımlar merhaba , toplanalım çünkü çok önemli bir meselemiz var. Evlilik her ne kadar iki kişi arasında da olsa ailelerinde içinde olduğu bir müessese olduğunu sanırım söylememize gerek yoktur. Karşınızda çınar misali bir kaynana duruyor ve onun otoritesini yıkmadan nasıl huzur bulacağınız hakkında bir kaç önerimiz olacak. Çaylar hazırsa başlayalım.

Kaynananızı sakın ola bir rakip görmeyin. İlk olarak bunu benimseyin sonraki aşamalar rahat olsun. Oğlunu sahiplenin fakat çocuğunuz gibi yani o artık benim gibisinden değil de onun iyiliğini düşünerek hareket ettiğinizi görmesini sağlayın. Kaynana dediğimiz kişi belli belirsiz zamanlarda laf koyması ile ünlüdür. Bu gibi durumlarda sakın ola karşılık vermeyin. Doğru zamanı bekleyin ve sakin olun. Sadece özel günlerde değil normal zamanlarda da arayarak hal hatır sorun. Ona küçük sürprizler yapın elinizle bir şeyler yapın verirken de “sen daha iyisini yaparsın” demeyi unutmayın. O mutfaktayken sanki masterchef izliyormuş gibi bakın. Her seferinde övgü dolu sözcükler kurmayı unutmayın. Yanın da özenli ve hamarat olun. Bir çay veya kahve ikramında yanını süslemeyi unutmayınız.

ona yakın olman senin faydana olacaktır kaynananı hem arkadaşın hem de annen gibi görürsen kazançlı sen çıkarsın.

Arabada bir emniyet kemeri nasıl hayat kurtarıyorsa nasıl önemli bir konuysa ön koltuk savaşlarına hoş geldiniz. Siz konu yapmadan arka koltuğa geçerek ön koltuğu ona bırakırsanız sizden iyisi yoktur. Dağınık olmayın yada dağınık görünmeyin yazayım siz anlayın artık. Eşinize gösterdiğini özeni az da olsa kaynananıza da göstermeyi unutmayınız. Dedikoduyu kim sevmez ama kaynananız ile aile içi bir gıybete girmeyin. İlerleyen zamanlarda sizi zor durumda bırakabilir. Herhangi bir konuda fikriniz olsa bile fikrini alın danışın mutlaka fikirlerini önemsediğini düşünecek ve hoşuna gidecektir. Aynı fikirdeyseniz ne ala aksi durumda elbette yapmak zorunda değilsiniz. Ana oğul arasına girmeyin hiç alakanız yokken sizin ağzınızın tadı kaçmasın.

kaynanadili

Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın