Kaynana Dili

Kaynana Dili Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

kaynana dili faydaları

Kuzey Amerika’nın her bölgesinde görülen ve yabani ot olan bu kaktüs bizim bildiğimiz adı ile kaynana dili aslında kendiliğinden yetişen ve toprak seçmeyen bir bitkidir. Ülkemizde son zamanlarda popüler olan ve faydalarından söz ettiren bu yabani çiçek türü uzak doğuda doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

Kaynana dili bitkisi içerisinde A , B ,  C ve K vitaminlerini barındırır ve bunun yanı sıra sodyum , potasyum , kalsiyum , karbonhidrat  ve proteinde içerir. Bu zengin içerikleri sayesinde sindirim sistemi ve dolaşım sistemlerine oldukça katkıda bulunuyor.  Bunun yanı sıra bazı kozmetik ürünlerinin de ham maddesi olarak kullanılmaktadır.

Kaynana dilinin bilinen faydaları;

Zararlı bakterilerin vücutta oluşmasını engeller ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ciltte oluşan enfeksiyonların tekrarlamasının önüne geçer.

Yüksek oranda içerisinde lif içerdiğinden besinlerin sindirim sisteminden geçmesine yardımcı olur ve bu sayede kanserojen riski barındıran hücrelerin derişimin azalması konusunda fayda sağlar.

İçerisinde B3 vitamini ve amino asitleri barındırıyor Kaynana dili kolesterolün düzenli tutulması için de kullanılıyor ve aynı zaman da kan şekerinin yağ’a dönüşmesine engel olur.

kaynanadili

Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın