Kaynana Medyası

Gelin Kaynanayı Neden Sevmez

gelinlerin derdi

Ele alınabilecek çok önemli bir konuya hazırsanız başlayalım. Bu öyle bir konudur ki Fenerbahçe & Galatasaray konusunu bile geride bırakır. Gelin Kaynana anlaşmazlığını ele aldığımız bu yazımız umarım sizlere yararlı olur. Erkeklerin üzerinde iktidar ve sahip olma duygusu baskın olan bu iki karakterin sonun da hep anlaşmazlıkla sonuçlanır ve her zaman ki olan gene erkek bireye olur.

dertli gelinler

Hikayelerde olduğu gibi birini seversiniz ve aileniz ile tanıştırmaya getirdiğiniz de annenizin bu kadını ‘kızım’ diyerek yıllar boyu mutlu yaşamasını bekleyemezsiniz. Mutlu mesut yaşayan ender vakalar olsa da iş genellikle beklendiği gibi sonuçlanmamakta. Geçmişten günümüze gelen bu algı daha en başında bile bu iki karakterin karşılaştığı esnada birbirlerine ön yargılı davranmalarına neden olmaktadır. Farklı duygular ile aynı adamı seven bu iki karakter neden anlaşamaz diye araştırdığımız da karşımıza bir kaç başlık çıktı ve şimdi sizlerle inceleyelim.

Aynı adamı seviyor olabilirsiniz fakat unutmamanız gereken şey farklı duygularınız olmasınız. Bir erkek çocuğun ilk aşkı annesi , son aşkı da eşidir. Kendilerini birbirlerine karşı görmelerinin en büyük sebeplerinden birinin kim daha çok seviliyorsa erkeğin onun etkisinde olacağını düşünmeleridir. Eşiniz bir konuda kariyer vs ne kadar iyi olursa olsun ev işiyle değerlendirilecektir ve bunu kontrol etme görevi sizce kime düşüyor 🙂 Kaynana.

Farklı olarak yanlış anlama ve iletişimsizlikte çekilmez bir hale girmesine neden olabilir. Annenin söylediği bir lafı yanlış anlayan kadın sanki sen beceriksizsin bir yemeği veya temizliği bile beceremiyorsun lafını duymuşçasına savunmaya geçer. Sonun da haksız olduğunu anlasa bile geçmişte olanlar pişirip devamlı evde huzursuzluk çıkartırlar.
Torun ,evlat bunlar bambaşka bir boyuttur. Anne , kaynana hep ister bizde kalsın tabi ki bu mümkün olmasa da sık görmek ve devamlı yanın da olmak isterler. Lakin çalışan bireyler günümüz şartlarında kime mesafe olarak yakın çocuk kimde daha iyi anlaşıyor gibi fikirleri göz önünde bulundururlar. Çünkü evlatlarının stres yaşamadan mutlu bir çocukluk geçirmelerini isterler. Günümüz şartlarında Anneanne veya Babaannelerin en büyük yaşadıkları korku torunlarının hayatları içerisinde bir yerde olamamaktır.

kaynanadili

Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın