Kaynana Medyası

Başlıca Kaynana Çeşitleri

Anlaması zorda olsa bu savaşta kazanan hiç olmaz. Arada kalan ise hep erkekler olur. Gelinler sanki bir gün kendilerinin de hiç kaynana olmayacakmış gibi davranması hayatımızda sıkça gördüğümüz olası bir durumdur.

SİNİRLİ KAYNANALAR;

Ağzınızdan çıkan her kelimeye dikkat etmelisiniz. Çünkü söylediğiniz her lafın altında bir buzağı arayacaktır. Sorun ve problem çıkartmak başlıca kuralları veya alışkanlıkları olmuştur. Neye sevindiğini yada kızdığını asla anlamazsınız. Çok sıkıştıkları bir durumda kaldıklarında şiddete bile baş vurabilirler.

SEVECEN KAYNANALAR;

Yardım etmeyi seven sana elini uzatan , her işine koşan ve karşılık beklemeyen kaynana türüdür. Kimi zaman hasta bakıcı kimi zaman da temizlikçi olarak karşımıza çıkarlar. Bunların tamamını da sizleri çocuğu gördüğü gibi yaparlar ve bunları yapmak zorunda asla değillerdir. Allah onları başımızdan eksik etmesin.

ŞİKAYET EDEN KAYNANALAR;

Birazda olsa enerjiniz mi vardı. Artık yok. Çünkü kaynananız geldi. İster gelin olun ister damat onun istediği gibi değilsiniz. Ağzınızla kuş da  tutsanız fark etmez çabalamayın. Her şeyden şikayet eder ve devamlı dibinizde biten tiplerdir.

KÖYLÜ KAYNANALAR;

Misafirine iyi davranmak onun gelenek ve göreneklerinde en önemli yerdedir. Bir gelin iseniz mutfakta iyi olmanız onu çok mutlu eder. Yok damat iseniz eşinizi ezmemek ve onu özel günler dışında da mutlu etmek kaynananızın gözünde sizi zirveye taşıyabilir.

MUTLU KAYNANALAR;

Size karışmayan bir kaynana istiyorsunuz , elbette çok zor biliyoruz ama sıkça karşılaşmasak ta var olduğuna inandığımız efsanelerdir. Onu bilmeden üzdüyseniz bile anlamazsınız çünkü kin tutmaz ağzını bıçak açmaz.

ŞEHİRLİ KAYNANALAR;

Evlenmeye niyetiniz mi var. Eviniz mutlaka kaynananıza yakın olacak ilk karışma olayı ta buradan başlar. Kendi evine gösterdiği özeni yaptığı alışverişi gelin’i kendi evine istediğinde sanki gerek yokmuş gibi davranan tiplerdir. Gezgincilik onların önemli özelliklerinden biridir. Genellikle ya boşanmış yada eşlerini kaybetmiş olurlar. Her konudan bir haberi olur ve her konuda kendine danışılmasını ister. Umarım aynı evde oturmuyorsunuzdur.

kaynanadili

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın